Site Overlay

У рамках арт-резиденції «Тонка червона лінія» митець прагнув відобразити Бахмутський край в іншому світлі

Серед митців, яких зібрала арт-резиденція «Тонка червона лінія», є той, хто відображає реальність не за допомогою пензлів і фарб, а через фотооб’єктив. І робить це настільки незвично, що давно знайомі місця здаються зовсім невідомими та вражають до мурах. Це фотохудожник Олександр Джантіміров або просто – Саша Джант, як звуть його друзі та близькі знайомі.

У рамках арт-резиденції «Тонка червона лінія» митець прагнув відобразити Бахмутський край в іншому світлі. Причому буквально. «Я часто знімаю в інфрачервоному світлі. Воно невидиме для людського ока, але існує у природі. Зображення у ІК-спектрі виглядає дещо інакше, ніж бачить людське око. Іноді кольори виходять такі, що неприємно на них дивитись, тому я роблю зображення чорно-білим. Це складно пояснити, треба бачити. Знаєте, говорять, що розповідати про зображення – це як танцювати про запах».

Фотохудожник робив світлини індустріальних пейзажів Бахмута, старих історичних будівель, знімав міські вулички у тумані. Таким, як побачив місто Саша Джант через об’єктив своєї камери, ви його ще не бачили.

Саша народився у Донецьку, але вже двадцять років живе і працює у Києві. Тим не менш, рідні місця не забуває. У нього є друзі у Бахмуті, лишились родичі та могили пращурів у Донецьку.

«Я займаюся фотографією з дитинства, тоді фотографією захоплювалися усі. Але не так, як зараз: усі фотографують щось, діставши зі штанів телефон. Тоді ж не було мобільних телефонів у природі».

Якими б супер-класними не були сучасні камери у смартфонах, на думку Олександра, справжня магія народжується тільки в об’єктиві звичайної фотокамери.

Проєкт «Тонка червона лінія» реалізує «ДЦМ «ДОБРО» у співпраці зі студією Лєни Клочко «Jipabimil» за підтримки Українського Культурного Фонду.

Translate »