Тонка червона лінія – лейтмотив виставки – це символ спротиву, усвідомлення і перетворення. Всього того, через що пройшли художники проєкту та всі жителі Сходу у 2014-15 році з початком бойових дій. Ця лінія промовисто заявляє про себе у смужках на картині-«рубашці» Дмитра Коломойцева, спалахує пожежею на полотні Сергія Захарова, кидає виклик у інсталяції Антона Логова.
«Ми відображаємо життя реальним – таким, яким воно є зараз. Цей проєкт дав нам можливість розібратися у наших стосунках з малою батьківщиною, так би мовити, з цим регіоном, та з нашим минулим, а також вплинути на менталітет східного регіону у сьогоденні», – говорить Лєна Клочко. Вона стала ідейною вдохновителькою команди та зібрала колег-митців у власній творчий майстерні під час арт-резиденції у Бахмуті. Всі учасники проєкту склалися як художники, давно мають шанувальників своєї творчості в Україні та за кордоном, працюють у різних напрямках та мають особистий стиль, але всіх їх об’єднує спільне минуле. Події 2014-15 років на Донбасі перевернули життя кожного з них, змусили шукати нову оселю та починати все спочатку.
За словами художника Дмитра Коломойцева, арт-резиденція у Бахмуті була незвичним творчим експериментом, до якого вдалося привернути увагу місцевих жителів: «Це була не просто резиденція, а це була наша присутність. Я б навіть сказав, вторгнення. Бо ми привнесли туди те, чого там раніше не було».
Авто фото: @fg_kyiv_art_go
Проєкт «Тонка червона лінія» реалізує «ДЦМ «ДОБРО» у співпраці зі студією Лєни Клочко «Jipabimil» за підтримки Українського Культурного Фонду.